Uncategorized

Ekipa remontowa – jak znaleźć najlepszą?

Dobra i profesjonalna ekipa fachowców to w dzisiejszych czasach prawdziwy skarb. Niestety, nie jest łatwo taką znaleźć. Co zrobić, żeby sprawdzić wiarygodność zatrudnianej ekipy remontowej czy firmy wykonującej projekty kuchni? 

Zapytaj znajomych

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym źródłem informacji jest człowiek, który miał ten sam problem przed nami. Jeśli któryś z naszych znajomych tak jak ja zapytałem zajmującą się odbiorem mieszkań http://ekierownik.pl lub sąsiadów niedawno remontował mieszkanie i był zadowolony ze swojej ekipy remontowej, spytaj się go o namiary na jej kierownika. Jednak nie warto wierzyć nikomu „na słowo”. To, co innym będzie się podobać, dla Ciebie może być złym wykonaniem, dlatego poproś osobę polecającą, by pokazała Ci efekt prac w jej mieszkaniu.

Wówczas sam ocenisz, czy prace, które ekipa wykonała są warte Twoich pieniędzy. Nie szukaj, na własną rękę, ekipy remontowej na stronach internetowych. Jeśli jednak masz już nazwę konkretnej, to spróbuj poszukać opinii na forach internetowych, które są kopalnią wiedzy. W razie wątpliwości skontaktuj się z osobą, która napisała komentarz, na pewno udzieli Ci cennych informacji.

Umowy to podstawa

Dogadywanie się z firmą remontującą na „słowo honoru” nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli chcemy, by w razie jakichkolwiek kłopotów sąd lub inna instytucja miała jakąś podstawę prawną do roszczeń to spisujmy wszystko, nawet najbardziej oczywiste kwestie, na umowach, które muszą być podpisane przez obie strony. Każdy najmniejszy punkt tej umowy, może mieć znaczenie przy ewentualnej reklamacji usług.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Jeśli nie chcesz, by Twój remont się przedłużał w nieskończoność najlepiej regularnie sprawdzaj stan postępu prac w Twoim mieszkaniu. Budowlańcy bez nadzoru, mogą, choć oczywiście nie muszą, opóźniać wykonanie prac. Na bieżąco sprawdzaj też jakość wykonania. Im szybciej zgłosisz reklamacje, tym szybciej wada zostanie usunięta. Czasami niektóre usterki lepiej usunąć na wstępnym etapie prac, niż później np. kłuć w ścianie. Doglądaj pracę ekipy, ale nie podważaj jej fachowości. Czasami rzeczy, których oczekujemy są niemożliwe do zrobienia w terminie, jaki sobie zaplanowaliśmy z przyczyn technicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *