Jak do tego doszło…?

Historia marki DD Logo White

O nas

Zakład powstał w Lublinie, przy ul. Zielonej 20, w 1957 roku. Nie był to wówczas jedyny zakład kaletniczo-rymarski w okolicy a i ogólna idea małych manufaktur była wówczas bardzo powszechna. Przez lata zyskał rozpoznawalność powoli ewoluując, pod wpływem potrzeb rynku, z zakładu produkcyjnego na usługowy, skupiając się dziś głównie na naprawach bieżących. Rok 2020 przyniósł jednak załamanie rynku. Państwa pomoc materialna i okazane wsparcie okazały się nieocenione i dzięki nim zakład przetrwał. Nie był to niestety koniec kłopotów. W roku 2021 zastój rynkowy powtórzył się – wtedy to, przy wsparciu najbliższych, Dariusz Dudkiewicz – doświadczony kaletnik potrafiący dotykiem rozpoznać rodzaj i jakość skóry, postanowił powrócić do praktyki produkcji i sprzedaży nowych artykułów i skorzystać w ten sposób z nowej szansy od losu. Tak powstała marka „DD”.

Szczegółowa historia zakładu została wielokrotnie opisana w wielorakich artykułach prasowych. Zachęcamy do odwiedzenia strony zakładu gdzie znajdą państwo więcej informacji.

DD Dariusz Dudkiewicz

Dariusz Dudkiewicz

DD Logo Golden

Założyciel

Pochodzący z rodziny krawieckiej, z wykształcenia technolog żywienia, były ratownik wodny, strażak, później wieloletni pracownik Lubelskich Zakładów Przemysłu Skórzanego, który równolegle pracował w tym zakładzie, przed jego przejęciem, u Zygmunta Łazarza – cenionego, dyplomowanego rzemieślnika, wraz z którym, zakresem oraz jakością świadczonych usług, sprawili, że zakład stał się znany nie tylko w całym Lublinie, ale i w Polsce a także wśród Polaków przebywających poza granicami kraju.